Czy warto jest stosować szampon z woskiem?

Posted by

Właściwa pielęgnacja lakieru samochodowego ma niezwykle duże znaczenie w przypadku wydłużania jego żywotności. Właściwe mycie i stosowanie odpowiednich kosmetyków w zauważalny sposób odświeża lakier, a także wzmacnia go i zabezpiecza przed ewentualnymi negatywnymi wpływami otoczenia i środowiska w którym przyszło mu funkcjonować.

Szampon zwykły i z dodatkiem

Środkiem którego stosowanie ma największe znaczenie w przypadku konserwacji lakieru jest szampon samochodowy z GlossFactory. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i typów, które różnią się między sobą działaniem i trwałością. Najprościej jest dokonać podziału na wersje, które posiadają w składzie wosk i które go nie posiadają.

Z woskiem, czy bez?

Bezsprzeczny pozytywny wpływ woskowania lakieru na jego trwałość jest szeroko znany. Wątpliwości jest jednak poddawana jego obecność w szamponie, zamiast tradycyjnego ręcznego nakładania.
Do tej pory, aby lakier był nawoskowany konieczne było wykonanie tego ręcznie lub przy pomocy specjalnej maszyny. W obu przypadkach wiązało się to ze znacznym wysiłkiem. Szampony samochodowe z woskiem pozwalają pokryć powłoką woskową lakier podczas samego mycia.
Jest to jednak w większości przypadku marketingowa sztuczka, która niewiele ma wspólnego z rzeczywistością i prawdziwym woskowaniem auta. Pewne pozytywne aspekty oczywiście taki szampon posiada, jednak jeśli chcemy wyciągnąć maksymalne korzyści z wosku na aucie, najlepiej jest nałożyć go osobno na już umyty i wysuszony samochód.