nowoczesny auto leasing

Czym jest leasing samochodu?

Posted by

Leasing samochodu jest jedną z najprostszych i zarazem najtańszych form finansowania auta, a szczególnie: użytkowania go w firmie, mimo, że można z niego korzystać również jako osoba prywatna. Czym jest jak wygląda cały jego proces?

O leasingu słów kilka

Jest niezwykle prostą formą finansowania. Instytucja kupuje samochód, jaki wskazuje klient, płaci za niego i staje się jego właścicielem. Jednocześnie, za opłatą, użycza samochodu swojemu klientowi, wystawiając co miesiąc należytą fakturę klientowi. Nie istnieje tutaj ryzyko niespłacenia zobowiązania: samochód należy do leasingodawcy, nie klienta. Może więc ustalić sobie dogodne warunki, przez które leasingobiorca spłaca finalnie 104-105% wartości leasingowanego samochodu. W leasing możemy wziąć dosłownie wszystko: nie tylko auta.

Czy się opłaca?

Po zakończeniu leasingu klient może oddać samochód do dalszego użytku, bądź oddać go firmie leasingowej. Jedną z zalet przejęcia samochodu po leasingu jest jego niska cena zakupu, jednak wadą – konieczność zapłacenia podatku dochodowego od zakupu. Jak więc widać, leasing wiąże się zarówno z wadami jak i zaletami. Co miesiąc firma taka wystawia klientowi fakturę, przy jednoczesnym braku obciążenia zdolności kredytowej leasingobiorcy – to zdecydowana korzyść leasingu, którą docenia coraz więcej osób. Wadą jest fakt, że do leasingodawca ustala warunki takie jak ubezpieczenie, jako, że pojazd należy do niego. Na uwagę zasługuje także fakt, że faktury za obsługę samochodów wystawiane są na firmę leasingową nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl, przez co można odliczać tę kwotę od przychodu. Dotyczy to również ubezpieczenia.