Czym najlepiej jest umyć silnik naszego auta?

Posted by

Umyć silnik naszego samochodu nie powinno być równoznaczne z zepsuciem silnika naszego samochodu. Zawsze powinniśmy pamiętać, że wewnątrz silnika jest wiele elementów bardzo delikatnych, które pod wpływem źle dobranego płynu do mycia silnika, mogą nam się zepsuć.

JAKIM PŁYNEM WYMYĆ SILNIK

Do mycia silnika najlepiej jest zastosować bardzo łagodny płyn do mycia silnika, taki, który nie jest robiony na żadnych mocnych detergentach.
Czytając etykiety takich płynów powinniśmy poznać dokładnie skład takiego płynu jak i czas całkowitego spłukania go. Uważa się, że najlepsze są płyny do mycia silnika takie, które należy od razu spłukać i takie, które nie są zbyt agresywne.

UNIWERSALNY ZMYWACZ

Płyn do mycia silnika, który może być płynem idealnym jest uniwersalny zmywacz. Mycie tym płynem jest co prawda myciem powierzchownym silnika, jednak mamy gwarancję, że nic nie uszkodzimy podczas mycia.
Ten rodzaj płynu,działa na takiej zasadzie, że spryskamy delikatnie nim silnik a następnie przedmuchamy, spryskaną część, powietrzem sprężonym w celu wysuszenia, spryskanego miejsca.

Najlepiej jednak jest gdy wymycie silnika polecimy wyspecjalizowanym warsztatom, które użyją odpowiedniego płynu do mycia silnika i dadzą nam gwarancję, że nie zepsuli nam silnika naszego samochodu.

Na rynku jest wiele płukanek i różnego rodzaju płynów do mycia silnika, my nie zawsze możemy dobrze zrozumieć etykietę i nie zawsze możemy trafić na ten płyn, który jest najmniej szkodliwy.