Dobra gąbka polerska – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Posted by

Zakup nowej gąbki polerskiej może być dużym wyzwaniem przede wszystkim dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z polerowaniem auta. Dzięki naszym wskazówkom i cennym poradom dowiedzą się Państwo na które gąbki warto postawić w pierwszej kolejności i na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupach.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nową gąbkę polerską warto kierować się przede wszystkim wielkością powierzchni na której będziemy pracować. Warto wziąć pod uwagę nawet takie elementy, jak przestrzenie pod klamką albo okolice reflektorów. Elementy te jak łatwo się domyśleć należy polerować mniejszymi gąbkami, dlatego też warto mieć pod ręką kilka modeli gąbek. Małe pady zapewniają olbrzymią swobodę pracy zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

Uniwersalne gąbki

Uniwersalna gąbka polerska jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą jedynie wykonać tzw. One-Stepa. Osoby, które planują zakup uniwersalnej gąbki powinny pochwalić się sporym doświadczeniem, dzięki czemu będzie można uzyskać satysfakcjonujące efekty. Dla osób początkujących najlepszym wyborem jest jednak inwestycja w zestaw gąbek. Oryginalna gąbka polerska od renomowanego producenta to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Pamiętać należy również i o tym, że każdy lakier samochodowy może mieć inną twardość, dlatego też warto wziąć to pod uwagę.