Jak dbać o lakier samochodowy?

Posted by

Nie da się uniknąć tego, że lakier samochodowy niszczeje. Wpływ ma na to kilka czynników. Są to m.in. warunki atmosferyczne. Z jednej strony jest deszcz, z drugiej strony choćby mocne promienie słoneczne. Wpływ na niszczenie lakieru maja także warunki na drogach.

Polerowanie lakieru ręcznie

Aby zachować jak najdłużej dobry stan lakieru należy systematycznie sprawdzać jego stan, a w przypadku uszkodzeń szybko je naprawić. Mowa tu oczywiście o polerowaniu lakieru. Można to oczywiście zrobić samodzielnie. Do tego potrzebna będzie gąbka polerska oraz specjalna pianka. Trzeba jednak wiedzieć, iż jest to proces dość długotrwały i wymagający sporo energii.

Użycie tarczy polerskiej

Do polerowania lakieru można użyć także specjalnej maszyny. Mowa tu o tarczy polerskiej. Polerowanie lakieru samochodowego przy użyciu tarczy polerskiej jest zdecydowanie szybsze. Trzeba jednak posiadać tu pewne doświadczenie. Jeśli bowiem użyje się zbyt dużej mocy tarczy polerskiej można lakier niechcący uszkodzić.

Wizyta w warsztacie lakierniczym

Jeśli nie chce się ryzykować tego, że można lakier niechcący uszkodzić lepiej będzie skorzystać z usług profesjonalnego lakiernia samochodowego. W każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka warsztatów lakierniczych. Czy to lakiernik samochodowy w Olsztynie czy w innym mieście to kryteria wyboru powinny być takie same. Pierwszym kryterium powinno być przede wszystkim doświadczenie lakiernia.