Jak działają samochody elektryczne?

Posted by

Od pewnego czasu w pełni nowoczesne samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda zakup takiego wozu wiąże się z dużym wydatkiem, niemniej jego użytkowanie potrafi sprawić mnóstwo radości oraz przyjemności każdemu kierowcy.

Elektryczne samochody kontra tradycyjne

Od pewnego czasu samochody napędzane prądem z gniazdka znajdują coraz szersze grono nabywców. Wciąż przybywająca liczba stacji ładowania sprawia, ze użytkowanie takiego wozu z roku na rok staje się coraz łatwiejsze.

Można powiedzieć, ze te w pełni nowoczesne pojazdy samochodowe elektryczne stanowią pewną konkurencję dla tradycyjnych wozów wyposażonych w silniki spalinowe. Auta napędzane benzyną są nie tylko drogie w utrzymaniu, lecz także emitują szkodliwe spaliny oraz spalają drogie paliwo, którego to ilość jest ograniczona. Nic zatem dziwnego, ze doskonałą alternatywą dla tradycyjnych samochodów, są nowoczesne pojazdy zasilane energia elektryczną.

Jak działają samochody zasilane energią elektryczną?

Zasada działania poszczególnych samochodów elektrycznych jest bardzo prosta. Energia elektryczna, która to jest magazynowana w akumulatorach jest przekazywana do elektrycznego silnika, który to dzięki temu może napędzać koła bezpośrednio koła lub poprzez zespół przekładni mechanicznych.

Moment obrotowy silnika zasilanego energią elektryczną dostępny jest od zerowej prędkości obrotowej. Dzięki temu nie istnieje konieczność używania sprzęgła, a budowa takiego układu napędowego jest bardzo prosta.

Akumulatory poszczególnych pojazdów elektrycznych są zawsze ładowane są z zewnętrznego źródła zasilania, którym może być nawet domowe gniazdko elektryczne.

Samochody elektryczne dostępne w salonie NordAuto Białystok