model opony nokian wr a4

Jak przygotować auto do zimy?

Posted by

Zima jest niezwykle wymagającą porą roku. Daje w kość nie tylko kierowcą, ale i posiadanym przez nich samochodom. Z tego właśnie powodu auto do zimy wymaga stosownego przygotowania, aby zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży w tych niesprzyjających warunkach. O co zatem powinno się zadbać?

Zmiana opon

Podstawową sprawą, którą trzeba załatwić jeszcze na kilka tygodni przed pierwszymi mrozami i opadami śniegu, jest wymienienie opon na zimowe. Poleca się wybrać w tym wypadku coś z nieco wyższej półki, np. Nokian WR A4.
Dlaczego opona zimowa jest taka ważna? Ponieważ to właśnie ona będzie starała się utrzymywać auto na odpowiednim torze jazdy. Nawet jeśli pod kołem będzie zmrożony deszcz, śnieg, a nawet często lód. W takich warunkach opona letnia miałaby z pewnością kłopoty nawet z ruszeniem, podczas gdy porządny Nokian WR A4 będzie umożliwiał bezpieczną i rozsądną jazdę.

Zadbanie o klimatyzacje

Opony to jednak nie wszystko, ponieważ oprócz nich bardzo wielu ekspertów poleca przygotować też na zimę nic innego jak klimatyzacje. W jakim celu klimatyzacja będzie potrzebna na zimę?
Okazuje się, że oprócz funkcji chłodzącej, klimatyzacja działa też jako ogrzewanie, a dodatkowo bardzo skutecznie wysusza powietrze wewnątrz samochodu. Takie wysuszenie powoduje, że idealnie system ten działa do odparowywania szyb. A jak każdy kierowca wie, zaparowane szyby są nie tylko bardzo niebezpieczne, lecz również niezwykle powszechne w czasie zimy. Klimatyzacja ten problem rozwiąże.