Jak sprzedać samochód przez internet?

Posted by

Zawsze przychodzi taki moment, kiedy po prostu nie opłaca się już użytkować obecnego samochodu. Warto jednak dokładnie przeanalizować jego stan techniczny — być może zamiast od razu go złomować, można jeszcze spróbować na nim zarobić. Najłatwiej dokonamy tego przez internet, a dwie niżej wymienione metody są najprostsze.

Sprzedaż przez serwis ogłoszeń

Jest to chyba najbardziej popularna metoda handlu niepotrzebnymi przedmiotami. Serwisy takie jak OLX czy Allegro codziennie przyciągają dziesiątki tysięcy internautów, a zatem możemy liczyć na szybki odzew na nasze ogłoszenie. Aby sprzedać samochód w ten sposób, wystarczy założyć konto w serwisie, a pojazdowi wykonać kilka zdjęć. Ogłoszenie należy zatytułować w sposób krótki i zrozumiały, np.: „Sprzedam Volvo S40 Białystok”. Następnie podajemy podstawowe informacje, kilka zdań komentarza i czekamy na osoby zainteresowane transakcją.

Sprzedaż przez media społecznościowe

W dzisiejszych czasach auto możemy sprzedać nawet przez portale społecznościowe, takie jak Facebook. Proces dodawania ogłoszenia jest niemal identyczny jak w przypadku sprzedaży przez klasyczny portal ogłoszeniowy. Zaletami sprzedaży przez Facebooka jest jednak upłynnienie komunikacji na linii kupujący-sprzedający i możliwość większej personalizacji ogłoszenia, które dodajemy.

Po bliższe informacje zapraszam na tę stronę