Jak wypolerować lakier samochodu?

Posted by

Niemal każdy właściciel pojazdu marzy o tym, aby prezentował się on efektownie. Oczywistym jest, że po pewnym czasie pojazd traci swoje walory estetyczne. Jest to wynikiem oddziaływania na lakier rozmaitych czynników zewnętrznych. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na samodzielną renowację powłoki lakierowej. Nie jest to skomplikowane, o ile tylko zastosujemy się do kilku podstawowych zasad.

Dobór gąbki i pasty polerskiej

Dla wielu osób sporym wyzwaniem może być dobór akcesoriów do polerowania. To od nich zależy, jaki efekt końcowy uzyskamy. Istotne jest to, aby w pierwszej kolejności prawidłowo ocenić rzeczywisty stan lakieru. Dotyczy to w szczególności rys oraz innych ubytków. Im gorszy stan karoserii, tym bardziej agresywne powinny być produkty do polerowania. Do zniszczonej powłoki należy wybrać gąbkę twardą. W przypadku, gdy jest ona jedynie zmatowiona dobrze jest postawić na gąbkę miękką. Polerowanie auta GlossFactory będzie również łatwiejsze, jeśli będziemy posiadać wysokiej klasy polerkę.

Rozprowadzenie pasty

Przed polerowaniem auta należy dokładnie je oczyścić, a następnie osuszyć. Pasta nakładana jest na gąbkę, która zamontowana jest do polerki. Renowacji należy poddać niewielkie obszary karoserii. Podczas pracy należy dokładnie ją obserwować, tak aby nie dopuścić do przegrzania lakieru. Gąbkę należy przyciskać do powierzchni z wyczuciem, tak aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia. Nie można dociskać jej zbyt długo, gdyż temperatura powłoki znacznie wzrośnie. Może to doprowadzić do jej zniszczenia.