Jakie buty motocyklowe enduro wybrać?

Posted by

Podczas jazdy na motorze, jak łatwo się domyśleć niezbędne jest wygodne i co najważniejsze bezpieczne obuwie. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby nowe buty motocyklowe enduro były sztywne i koniecznie muszą posiadać twardą podeszwę. Warto zwrócić szczególną uwagę także na nieprzemakalność obuwia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie buty na crossa warto wybrać, aby nie zawiodły nas w najmniej spodziewanym momencie.

Oryginalne buty motocyklowe enduro

Wybierając swoje wymarzone buty na crossa warto postawić na oryginalne modele, które będą nam służyć przez kilka sezonów. Przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, czy istnieje możliwość wymiany zużywających się elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o paskach protektorach i podeszwach, które z wiadomych przyczyn najbardziej narażone są na zniszczenie.

Solidne buty Enduro

Na obuwiu motocyklowych nigdy nie warto oszczędzać. Jest to inwestycja na lata, dlatego też warto poświecić nieco czasu, aby perfekcyjnie dopasować rozmiar buta. Niestety w tanich modelach bardzo szybko podnóżek zaczyna wbijać się w nogę, dlatego też należy omijać takie modele szerokim łukiem. Początkujący motocykliści powinni pamiętać o tym, że buty na crossa muszą być wysokie tak, aby ochraniały kostkę i goleń. Buty należy dopasować ni tylko do rozmiaru stopy, ale również do obwodu łydki. Wielu motocyklistów o tym zapomina, dlatego też buty nie spełniają w 100% swoich zadań.