blacharz zawsze potrzebny na ratunek

Kiedy udać się do blacharza samochodowego?

Posted by

Zarówno blacharz samochodowy, jak i lakiernik, są fachowcami, których prędzej czy później odwiedzi każdy kierowca. Czasem z powodu drobnych obtarć na parkingu, czasem w wyniku wypadku, a czasem z powodu atakującej nadkola rdzy. Niestety zawsze te wizyty wiązać się będą z poważnym uszczupleniem portfela, dlatego duża część kierowców za wszelką cenę stara się wizyt te odwlekać albo też całkowicie z nich nie korzystać i naprawy wykonywać samodzielnie. Kiedy jednak czas już się skończy lub naprawa samodzielna nie będzie możliwa?

Kiedy można naprawiać samemu?

Lakier samochody nie należy do najtrwalszych elementów auta, Choć spełnia bardzo ważną rolę, która polega na chronieniu poszycia samochodu, to sam w sobie jest bardzo kruchy i delikatny. Stale narażony jest na działanie słońca, różnic temperatur, a także na uderzające w niego kamienie lub ocierające się gałęzie.

Na szczęście doprowadzenie go do wcześniejszego wyglądu po takich nieprzyjemnościach jest stosunkowo proste i zwykle ogranicza się do jednego dnia intensywnej pracy.
Wykorzystywać w tym celu można zarówno polerki mechaniczne, specjalne woski, pasty polerskie lub glinki.

Kiedy trzeba pilnie udać się do fachowca?

Czasem jednak uszkodzenia lakieru lub wręcz już blachy samochodu są tak duże, że jakkolwiek dobre środki chemiczne i maszyny polerskie nie będą w stanie naprawić nieodwracalnych już szkód.
W takim wypadku konieczna będzie niestety wizyta u blacharza samochodowego, którzy stosując znacznie bardziej zaawansowane techniki i narzędzia, doprowadzą auto do dawnego świetnego wyglądu.

Defekty, które muszą być naprawiane przez fachowców, to przede wszystkim ogniska korozji, ubytki w lakierze, głębokie rysy lub uszkodzenia powypadkowe.
Koszt takich naprawa nie będzie mały, jednak znaczeni tańszy niż pozostawienie ich bez żadnej naprawy.