klimatyzacja na upalne dni

Klimatyzacja samochodowa

Posted by

Ostatnie miesiące to idealny przykład na to, iż klimat z roku na rok coraz bardziej się ociepla, a temperatury w Polsce przypominają te z krajów Afryki. Dlatego też wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez klimatyzacji w samochodzie. To ona bowiem często ratuje kierowcę podczas wyjazdu na wakacje, w drodze do pracy czy w czasie stania w długich korkach. Co należy o niej wiedzieć?

1. Uniwersalna klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa to opcja, która znajduje się już w większości modelach aut. Wielu kierowców, którzy nie posiadają jej w swoim samochodzie, decyduje się na jej montaż. Dlaczego? W okresie letnim, kiedy wysokie temperatury znacznie uprzykrzają nam życie oraz mają wpływ na nasze samopoczucie w czasie przebywania w zamkniętych i nagrzanych pomieszczeniach, klimatyzacja to urządzenie wręcz niezbędne. Montaż klimatyzacji powinien być dokonany przez fachowców, którzy nie tylko podpowiedzą jaką klimatyzację wybrać, ale również zagwarantują późniejszy jej serwis.

2. Serwisowanie

Klimatyzacja samochodowa jak wspomniano wyżej wymaga odpowiedniej konserwacji oraz systematycznego serwisowania. Bardzo popularnym pojęciem wśród kierowców jest termin „nabicie klimatyzacji” co oznacza jej uzupełnienie. Zazwyczaj dokonuje się tego raz w roku. Ponadto, ran na rok trzeba dokonywać tzw. odgrzybiania klimatyzacji czyi oczyszczania jej. Ma to ogromny wpływ na bezawaryjne jej funkcjonowanie. Wszystkie te czynności to koszt około 90 – 200 zł. Warto w tym celu udać się do sprawdzonych mechaników, którzy odpowiednio zadbają o komfort kierowców podczas niejednej podroży, nie naciągając oraz nie oszukując przy jej serwisie.