Na co można wziąć leasing

Posted by

Leasing cieszy się sporym powodzeniem wśród przedsiębiorców. Utarło się, że na niego bierze się przede wszystkim samochody. I w gruncie rzeczy, to właśnie różnego rodzaju samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze finansowane są poprzez arendę. Jednak przedmiotów może być bardzo wiele. Co może być wynajmowane? Jakie warunki powinny zostać spełnione, aby rozpocząć współpracę z firmą leasingową?

Co może być przedmiotem leasingu?

Firmy są otwarte na propozycje, pomysły swoich klientów, jeżeli mowa o przedmiotach leasingowania. Naturalnie stosują pewne procedury, dzięki którym nie wszystko może zostać przedmiotem umowy leasingowej. Wpływ na ich wybór w tej dziedzinie ma to, czy środek trwały jest łatwo zbywalny. Dlatego też różnego rodzaju samochody, pojazdy cieszą się popularnością w wydzierżawianiu, gdyż nie ma problemów z ich późniejszym zbyciem. Łatwiejsza zbywalność środka trwałego powoduje, że wszelkie procedury związane z umową leasingową mogą być zrealizowane w ekspresowym tempie.

Najłatwiej uzyskać leasing na nowe środki trwałe, o odpowiedniej wartości

Środki trwałe, które stają się przedmiotem leasingu, zasadniczo powinny być nowe. Trudno jest uzyskać finansowanie na coś, co ma kilka lat. Szczególnie sytuacja dotyczy tutaj samochodów, gdzie mało firm będzie zdecydowana na leasing pojazdów mających kilka lat.

Równocześnie należy liczyć się z tym, że przedmiot wynajmowany powinien mieć określoną wartość. Zbyt niska wartość środka trwałego, nawet kiedy jest względnie nowy, może spowodować, że nie zostanie on przedmiotem dzierżawy.

Co oprócz samochodów może zostać przedmiotem leasingu?

Najpopularniejszym przedmiotem są samochody różnego typu. Na co jeszcze udzielany jest leasing w Polsce? Różnego rodzaju maszyny, urządzenia, niezbędne w przemyśle (jednak trudno uzyskać leasingowanie na maszyny i urządzenia „szyte na miarę”, indywidualnie przygotowane pod konkretną linię produkcyjną). Wiele firm chętnie decyduje się na leasingowanie sprzętu medycznego oraz sprzętu komputerowego. Należy również mieć świadomość, że przedmiotem leasingu mogą stać się również nieruchomości.

Więcej na stronie: https://nordauto.hyundai.pl/Oferta/Leasing/