Opony Michelin PRIMACY 4 225/55 R17 101W letnie. Stworzone z myślą o bezpieczeństwie w trudnych warunkach

Posted by

Opony letnie muszą dobrze radzić sobie nie tylko na suchej nawierzchni. Okazjonalny deszcz latem także nie powinien stanowić dla nich żadnego problemu. Właśnie w tym celu powstały opony Michelin PRIMACY 4. 

Opony na lato – ważne bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni

Letnie opony różnią się od zimowych swoim składem mieszanki gumy oraz rodzajem rzeźby bieżnika. Nie muszą radzić sobie na śniegu i lodzie, lecz nie oznacza to wcale, że nie powinny gwarantować bezpieczeństwa.

Latem często zdarzają się ulewne deszcze, dlatego jazda na nieodpowiednich oponach może powodować wtedy ryzyko poślizgów. Aby im zapobiegać, ogumienie musi charakteryzować się odpowiednią rzeźbą bieżnika, by skutecznie odprowadzać nadmiar wody i gwarantować stabilną i bezpieczną jazdę.

Opony Michelin PRIMACY 4 z technologią EverGrip

Dedykowane na sezon letni, także dla samochodów z napędem na cztery koła, opony Michelin PRIMACY 4 zostały opracowane na bazie zaawansowanej technologii EverGrip, która może zapewnić jeszcze wyższe bezpieczeństwo w trudnych warunkach. 

EverGrip to technologia rzeźby bieżnika, która odprowadza nawet o 22 proc. więcej wody w porównaniu z innymi modelami opon, co przekłada się na lepsze panowanie nad pojazdem podczas jazdy w deszczu. Posiada ją każda opona Michelin PRIMACY 4 225/55 R17 101W letnia i w innych rozmiarach.

Dzisiaj opony Michelin PRIMACY 4 225/55 R17 101W letnie to jedna z rekomendowanych propozycji dla tych kierowców, którym zależy na wysokim bezpieczeństwie jazdy, co potwierdzają także niezależne testy.