Tor wyścigowy Łódź – rozrywka pełna adrenaliny

Posted by

Będąc wielbicielem rozrywek dostarczających adrenalinę, a jednocześnie miłośnikiem motoryzacji koniecznie trzeba wybrać się pojeździć szybkimi samochodami w mieście Łódź i nie tylko. Jest wiele miejsc, które oferują taką formę spędzania wolnego czasu.

Tory wyścigowe w Polsce

W Polsce znajduje się kilkadziesiąt torów wyścigowych o różnej długości i stopniu trudności. Tory wyścigowe ulokowane są blisko dużych miast, jak np. tor Łódź, wybudowane w miejscach byłych lotnisk i zajmujące kilka hektarów każdy. Najkrótszy tor wyścigowy ma niecały 1 km i znajduje się w Radomiu, a najdłuższy ponad 4 km – zlokalizowany jest w Poznaniu.

Co znajduje się na torach wyścigowych? – naturalne i mechaniczne przeszkody

Większość torów wyścigowych posiada utwardzoną asfaltową nawierzchnię. Są jednak tory, na których można pojeździć również w warunkach rajdowych na odcinkach nieutwardzonych, np. w Kąkolewie. Na torze wyścigowym Silesia Ring znajdują się naturalne przeszkody, np. pułapki żwirowe. Z kolei tor wyścigowy Driverland wyposażony jest w płyty poślizgowe z systemami nawadniania. Na torze Bednary znajdują się „rynny”, na których można ćwiczyć w warunkach aquaplaningu, kiedy przyczepność kół jest zmniejszona przez opady deszczu. Takie ćwiczenie w sztucznych warunkach poprawia umiejętności kierowcy, który może poradzić sobie w trudnych warunkach atmosferycznych. Można ćwiczyć także drifting, czyli kontrolowany poślizg.