tor Słomczyn

Tory wyścigowe w Polsce

Posted by

Tor wyścigowy Słomczyn to miejsce idealne dla miłośników dużych prędkości, którzy chwieliby się pościągać, ale z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Jak wiadomo wyścigi po drogach publicznych często kończyć się mogą tragicznie. Według policyjnych statystyk, w ostatnich latach aż 20% wszystkich drogowych wypadów było spowodowanych właśnie przez nadmierną prędkość, nie dostosowaną do warunków jazdy.

tor SłomczynJeszcze to niedawna takie miejsce jak tor samochodowy w Polsce nie istniały. Na szczęście w ostatnich latach uległo to dość znaczącej zmianie, a i perspektywy na przyszłość są dość obiecujące jak tor Słomczyn, który możesz sprawdzić z https://www.autonator.pl/tor/slomczyn. Oto miejsca w Polsce, w których obecnie bez przeszkód można się pościągać, rozwijając przy tym ogromne, znacznie większe niż w normalnym ruchu ulicznym prędkości:

  • Centrum Szkolenia Policji w Legionowie to miejsce doskonałe go organizacji amatorskich wyścigów samochodowych. Mimo,że zabawa odbywa się pod okiem służb mundurowych, to jednak ten tor samochodowy ma dość duże grono swoich zwolenników;
  • warszawskie lotnisko na Bemowie – to miejsce, w którym czasem organizowane są wyścigi samochodowe, na co dzień jednak lotnisko dla tego typu atrakcji jest zamknięte;
  • Tor Rakietowa znajdujący się we Wrocławiu to w pełni profesjonalny tor wyścigowy. Cały tor posiada łącznie ponad 4100 m dróg, z czego 1000 m prowadzi przez nawierzchnię szutrową. dużym atutem toru jest również obecność dużej ilości antypoślizgowych mat.