Deflektory motocyklowe

Posted by

Deflektory motocyklowe są zazwyczaj dodatkowy elementem jednośladów. Pozwalają one na zmniejszenie hałasu wytwarzanego przed powietrze uderzającego w kask motocyklisty. Są to stosunkowo proste urządzenia, próżno szukać tu elektroniki czy skomplikowanych mechanizmów. Jest to przezroczysta płytka z pleksiglasu, montowana zazwyczaj na przedniej szybie, często z możliwością regulacji kąta nachylenia.

Na rynku znajdziemy wiele modeli skierowanych do konkretnej marki i modelu motocykla lub skutera. Wybranie takiego modelu da nam niemal pewność że wszystko będzie idealnie pasować. Co więcej taki deflektor zazwyczaj jest najmniej widoczny i postronna osoba często nie zorientuję się że jest to dodatkowy element, nie zamontowany fabrycznie a dodany przez użytkownika. Wadą takiego rozwiązania jest często przymus umocowania na sztywno naszej owiewki, przez co głowa wyższych kierowców może wychodzić poza strefę działania detektora.

Przy braku możliwości dokupienia owiewki skierowanej do naszego modelu pojazdu, pozostaje nam jeszcze uniwersalny deflektor motocyklowy. Co prawda do bezpiecznego zamocowania potrzebuje on zazwyczaj przedniej szyby oraz jego wygląd może odstraszać, jednak możliwość bardzo łatwego mocowania, do większości skuterów i motocykli, jest zaletą przy której bledną wcześniej wymienione wady. Dzięki uchwytom, w formie ogumowanych szczęk, dociskanych pojedynczymi śrubami można montować i demontować owiewkę bez używania narządzi.