Dlaczego warto dbać o felgi

Posted by

Felgi w samochodzie są jednym z najbardziej reprezentatywnych elementów wyposażenia. Efektowna felga potrafi całkowicie odmienić charakter każdego auta i zrobić z nawet zdawało by się nudnego i mdłego samochodu, pojazd który będzie zwracał uwagę każdego przechodnia.

Brudzenie się felg

Jednak żeby efekt z obecności felg był zachowany i zmaksymalizowany, konieczne jest bardzo skrupulatne zadbanie o nie. Brudna i zapylona felga traci całkowicie swój urok, przeistaczając się elementu zdobiącego w szpecący. Jest to dodatkowo kłopotliwe z powodu łatwości z jaką felgi ulegają zanieczyszczeniu. Stały kontakt z podłożem na którym obecne są wszystkie zanieczyszczenia wraz z wodą i błotem, powoduje niezwykle szybkie osadzanie się brudu. Dodatkowo kłopotem jest bliska obecność układu hamulcowego, który przy każdym hamowaniu generuje z klocków pył, osadzający się bezpośrednio na feldze. Jest to szczególnie istotna informacja dla osoby chcącej zachować czystość felg, ponieważ zaniedbany pył z hamulców potrafi na stałe wtopić się w powłokę felgi.

Mycie felgi

Z tych powodów częste i skrupulatne czyszczenie felg jest zwyczajnie konieczność w codziennym użytkowaniu samochodu. Efektem zachowania regularności jest estetyczny wygląd samochodu jako całości, ale również oszczędzenie sobie późniejszych kosztów związanych z regeneracją powłoki ochronnej na feldze, lub w skrajnych przypadkach konieczności usuwania z niej wżerów rdzy.