Jak wybrać spodnie motocyklowe?

Posted by

Jazda na motocyklu nigdy nie jest zupełnie pozbawiona ryzyka. Dlatego też należy nosić specjalną odzież, która w razie wywrotki czy upadku, w dużej mierze nas ochroni. Zwykłe codzienne spodnie nie wchodzą w ogóle w grę. Konieczny jest zakup spodni motocyklowych.

Spodnie na motor – charakterystyka ogólna

Teraz z pewnością kilka osób powie sobie w myślach, że to przecież nieprawda, że widziało jak wiele motocyklistów jeździło po prostu w jeansach. Tak, ponieważ istnieją specjalne jeansy przeznaczone do jazdy motocyklem, o których to będzie mowa później. Takie jeansy, jak każde inne spodnie motocyklowe posiadają specjalne ochraniacze na kostkach na kolanach oraz są skonstruowane z wytrzymałych materiałów. Czyli w zasadzie – jakie spodnie na motor możemy wybrać?

Skóra – najbardziej trwała

Oczywiście bardzo popularne są skórzane spodnie. Wiadomo – każdy motocyklista wygląd w skórze świetnie. Ponadto skóra ściera się dopiero przy kilkunastu metrach szorowania po asfalcie, co zapewnia nam duże bezpieczeństwo. Nie przepuszcza wiatru, co sprawia, że chroni przed zimnem nasze stawy. Trudno w niej jednak wytrzymać podczas wysokich temperatur…

Tekstylia – warunki atmosferyczne im nie straszne

Na runku dostępne są także spodnie z tkanin, w których zewnętrzna powłoka jest z materiału syntetycznego, a od wewnątrz mamy membranę. Dodatkowo w ziemne dni można przypiąć podpinkę. Dzięki temu spodnie te świetnie się sprawdzają w przypadku niepogody!

Jeansy – w sam raz na upały

Oczywiście możemy kupić także wspomniane na początku jeansy motocyklowe. Znakomicie pasują one do jazdy po mieście w gorące dni!