Kiedy pojazd potrzebuje ceramicznej powłoki samochodowej?

Posted by

Jeśli chodzi o ochronę swojego samochodu, nigdy nie można być zbyt ostrożnym. Jeśli Twój samochód ulegnie uszkodzeniu, będziesz chciał go przemalować jak najszybciej, aby uniknąć uszkodzenia lakieru, które mogłoby wpłynąć na wykończenie.

Im dłużej to trwa, aby uzyskać go ponownie malowane, tym bardziej prawdopodobne jest, aby zostawić za mniej niż doskonałe wykończenie. Powłoka samochodu jest najbardziej skuteczny, gdy stosowane co najmniej 15 dni przed samochód jest narażony na działanie czynników. Deszcz, śnieg lub jakikolwiek inny rodzaj wilgoci uszkodzi powłokę, więc nie chcesz czekać, aż to się stanie.

Rodzaje powłok samochodowych

Powłoki ceramiczne Jest to rodzaj powłoki, która blokuje promienie ultrafioletowe przed uszkodzeniem lakieru lub lakieru bezbarwnego. Jest to szczególnie ważne w południowych stanach i w innych ciepłych obszarach, gdzie promienie słoneczne są intensywne.

Wodoodporność: Jest to powłoka, która jest odporna na uszkodzenia płynne, takie jak woda lub sól drogowa. Jest ona najbardziej skuteczna w ciepłych klimatach, ponieważ te powłoki są generalnie skuteczne tylko w zimnych klimatach, gdy są stosowane w zimie.

Ochrona: Niektóre powłoki mają za zadanie jedynie chronić powłokę lakierniczą. Zwiększanie połysku: Te powłoki są przeznaczone do zwiększenia połysku wykończenia farby.

Folia ochronna lakieru: Te powłoki nie są przeznaczone do ochrony lakieru, ale do osłony przed brudem drogowym, promieniami UV, deszczem i śniegiem. Takie powłoki ceramiczne, szczególnie dobrze sprawdzają się właśnie w tego typu warunkach.

Koszt i zastosowanie powłok

Koszt powłoki samochodowej jest bardzo zróżnicowany, w zależności od tego, jaki rodzaj powłoki wybierzesz i ile jesteś skłonny wydać. Średnio możesz spodziewać się, że zapłacisz od kilku do kilkudziesięciu złotych za powłokę, która zapewni odpowiednią ochronę Twojego samochodu.

W zależności od rodzaju powłoki wybrać, może być również zobowiązany do zapłaty za czas aplikatora powłoki. Niektóre powłoki są stosowane przez maszynę lub w kabinie natryskowej, podczas gdy inne są stosowane tylko ręcznie. Te zmienne wpływają na koszt powłoki.