KTM X Bow jako sportowy samochód

Posted by

Jeden z najbardziej znanych bolidów wyścigowych, a dokładniej mówiąc KTM X Bow swoją premierę miał w 2007 roku w Genewie. Za jego projekt odpowiedzialna jest austriacka firma, produkująca motocykle. Jego produkcja spowodowała ogromne zainteresowanie tym sprzętem, co doprowadziło do rozpoczęcia produkcji masowej rok później, a mianowicie w 2008 roku.

Co łączy w sobie ten bolid?

Można by stwierdzić, że jest to typowe auto, nadające się tylko na tor wyścigowy. Otóż niekoniecznie, gdyż podana w nazwie fraza X Bow mówi o tym, że to auto zawiera w wyposażeniu zarówno cechy auta typowo torowego lub również samochodu, który nadaje się do codziennego użytku. Pojazd został tak skonstruowany, że nie posiada ABS i ARS.

Budowa pojazdu

Model pojazdu to dwuosobowy samochód:
-ważący co najwyżej 820 kg,
-posiadający 4-cylindrowy silnik,
-którego maksymalna moc, która wynosi 240 KM.
Twórcom pojazdu udało się stworzyć maszynę, która będzie jednocześnie bardzo lekka, co wpływa na szybkie przyspieszenie samochodu, jak i będzie wyposażona w bezpieczną dla kierowcy kabinę. W budowie bolidu celowo pominięta została klimatyzacja, gdyż wiąże się to z wyposażeniem auta w dach.

Obecnie modele sportowego auta jakim jest KTM X Bow są ciągle udoskonalane. Z roku na rok twórcy starają się poprawiać ich wagę jak i maksymalną moc. Jest to auto, które podbije serca nie tylko prawdziwych miłośników wyścigów samochodowych jak zwróci uwagę wielu przechodniów swoim unikalnym wyglądem podczas spokojnej jazdy w warunkach codziennego ruchu miejskiego.