wnętrze auta

Kupno pokrowców samochodowych – co jest ważne?

Posted by

W niemal każdym sklepie motoryzacyjnym można zakupić pokrowce samochodowe. Co jednak ważne, dostępnych jest wiele ich modeli. Wybór nie jest zatem wcale taki prosty. Warto zatem wiedzieć, jakie są najpopularniejsze modele pokrowców.

Pokrowce uniwersalne

Pokrowce samochodowe uniwersalne są najczęściej spotykane. Dzięki temu, że wyposażone są one w zamki i pokrowce, dopasować można je do niemal wszystkich foteli samochodowych. Pokrowce uniwersalne są dostępnie powszechnie. Można je zakupić w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym. Uniwersalne pokrowce na fotele auta cechuje także przystępna cena. Także stąd bierze się ich popularność. Decydując się na zakup pokrowca uniwersalnego, uwagę należy zwrócić na materiał, z którego został wykonany. Ważne, aby był to materiał dobrej jakości.

Pokrowce na miarę

Innym typem pokrowców są pokrowce produkowane na miarę. Są to pokrowce sprzedawane do konkretnych modeli samochodów. Dzięki temu ma się pewność, że będą one idealnie pasować. Ich zaletą jest także to, że zamówić można pokrowiec z dowolnego materiału, w dowolnym kolorze lub wzorze.

Dodatkowe zabezpieczenie tapicerki

Jeśli ktoś pragnie jeszcze bardziej zabezpieczyć swoją tapicerkę, sięgnąć może to specjalne maty samochodowe. Pamiętać jednak należy, że maty chronią jedynie siedzenia, a nie całe fotele. Pokrowce są zatem niezbędne. Kupując matę warto wybrać tę funkcją grzania. To idealne rozwiązanie na chłodne, zimowe dni.