Na torze czy ulicy? Gdzie wynająć sportowy samochód?

Posted by

Od jakiegoś już czasu możliwość posiadania, choć na kilka chwil sportowego samochodu nie jest zarezerwowana jedynie dla osób w trzecim progu podatkowym. Obecnie taka przyjemność jest dostępna właściwie dla każdego, a wszystko dzięki możliwości wynajęcia takiego auta nawet na kilka godzin, za całkiem przystępne pieniądze. Powstaje jednak pytanie, czy wynająć sportowe auto na ulice, czy na tor?

Jazda po ulicy

Jazda sportowy samochodem po ulicy i w ruchu drogowym ma sporo atutów. Jednym z nich jest z pewnością możliwość pochwalenia się swoim znajomym i wspólnym podróżowaniu po mieście, podczas obserwowania zazdrosnych spojrzeń innych kierowców. Na tym jednak zalety się kończą, ponieważ jazda takim autem w mieście, gdzie istnieją ograniczenia prędkości i liczne progi zwalniające, jest często sporym wyzwaniem.

Jazda po torze wyścigowym

Znacznie lepszym pomysłem jest wybranie się np. na tor wyścigowy Bednary, gdzie możliwe będzie wynajęcie sportowego samochodu na kilka okrążeń. Jazda takim autem po torze to zupełnie inne doświadczenie, brak ruch drogowego, drogowych spowalniaczy, czy też pieszych i rowerzystów powoduje, że auto pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Szybkość, adrenalina i ogromne emocje, to coś, co będzie towarzyszyło jeździe sportowym autem po torze od pierwszej do ostatnią sekundę. Powoduje to, że taka forma stania się chwilowym posiadaczem podobnego auta jest czymś o wiele lepszym, niż powolne i zgodne z przepisami sunięcie nim po ulicy. Nie warto się nawet zastanawiać, tylko lepiej od razu ruszyć na tor.