opony

Opony zimowe Nokian – zawsze bezpiecznie do celu

Posted by

Firma Nokian produkuje opony zimowe od bardzo dawna. Ma olbrzymie w tym doświadczenie. Jako pierwsza wyprodukowała opony na warunki śnieżne. W północnej Europie, gdzie znajdują się fabryki, śniegu nie brakuje. Pole do testowania jest ogromne. Dzięki takim warunkom Nokian wie najlepiej, jak stworzyć idealne ogumienie na zimową aurę. To produkty klasy premium.

Bezpieczeństwo

Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji opony zimowe Nokian charakteryzują się niepowtarzalnymi osiągami. Są głównym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy po śniegu, czy mokrej nawierzchni. Zastosowane podwójne opasanie w wewnątrz opon tworzy niesamowitą wytrzymałość. Dzięki temu opony potrafią znosić najgorsze warunki. Krótką drogę hamowania i precyzyjną sterowność zapewniają specjalne mieszanki gum, które pracują w łagodnych, jak również w ekstremalnie niskich temperaturach. Błoto pośniegowe jest rozpierane przez nowoczesne wzory bieżników z gęsto zarobionymi lamelami. Takie opony sprawiają, że każda zimowa trasa staje się łatwiejsza i bezpieczniejsza. 

Rodzaje

Producent Nokian wytwarza opony na zimę o różnych zastosowaniach i do wielu modeli aut. Można wyróżnić opony zimowe Nokian:

  • uniwersalne – model W4 D4 występuje w wielu rozmiarach. Od 13 cali do nawet 20.
  • sportowe – wersja W4 A4 to produkt przeznaczony do właścicieli aut sportowych.
  • do SUV-ów – opony WR SUV 3 i WR SUV 4 są idealne do większych samochodów. Są wzmacniane, a przez to bardzo wytrzymałe.
  • dostawcze – Snowproof C lub WR C3 to mieszanki przeznaczone do aut dostawczych, ciężarowych czy nawet autobusów.