Po co nam podnośnik motocyklowy?

Posted by

Motosport jest wymagający, a ten motocyklowy już w szczególności. Początkującym wydaje się, że wystarczy zakupić motocykl, kask i można jeździć. Nic bardziej mylnego. Oprócz na prawdę dobrego kasku, na którym nie można absolutnie oszczędzać, i stroju, który jest piekielnie ważny, jest wiele akcesoriów, które po prostu się przydają. Niektóre z nich można zakupić dopiero wtedy, gdy wciągniemy się na dobre w naszą pasję, niektóre można odszukać od razu, gdyż będą przydatne bez znaczenia, czy jesteśmy początkującym czy zapalonym motocyklistą. Jedną z takich rzeczy jest podnośnik motocyklowy.

Zastosowanie podnośników motocyklowych

Można się zastanowić, po co nam takie coś, w końcu nasza maszyna wyposażona jest w urządzenie, które ma za zadanie utrzymanie naszego motoru w pionie. Mowa tu o nóżce bocznej, która powoduje lekkie pochylenie motoru. Jest to niebezpieczne, jeśli chcemy wykonać nawet najdrobniejszą pracę przy maszynie. Nie jest ona tak stabilna, jak ta wyposażona w centralną podporę.

Wtedy na pomoc przychodzą nam własnie podnośniki motocyklowe od Moto-Tour.com.pl. Nie musimy wykorzystywać ich tylko w momencie naprawy. Ustawienie naszego jednośladu na takim podnośniku motocyklowym znacząco wydłuża żywotność ogumienia, gdyż nie mają one styczności z podłożem. Takie proste urządzenie ułatwi nam nasmarowanie łańcucha, wymianę żarówek, czy coś tak prozaicznego jak mycie. Podnośnik motocyklowy gwarantuje nam bezpieczeństwo, musi być na wyposażeniu każdego garażu, w którym są motocykle.