Podnośniki do motocykla – bezpieczne i wygodne

Posted by

Odpowiednie umocowanie motocykla na stojaku czy podnośniku daje stabilne i bezpieczne podparcie maszyny. Odgrywa to znaczącą rolę w czasie konserwacji niektórych elementów. Bezpieczeństwo przy wykonywaniu tego typu prac jest priorytetem, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości podnośnik motocyklowy.

Typy podnośników motocyklowych

W ofertach sprzedaży znaleźć można kilka typów podnośników. Jednymi z najbardziej lubianych są podnośniki do motocykla typu V. Główną zaletą jest możliwość niezwykle szybkiego podniesienia motocyklu, nawet w kilka sekund. Ponadto są one lekkie, co ułatwia ich eksploatację. Dodatkowym atutem jest ich przystępna cena w porównaniu do podnośników innego typu.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest zakup podnośnika hydraulicznego. Największym jego plusem jest możliwość podniesienia nawet bardzo ciężkiego jednośladu z niedużym nakładem siły. Dodatkowym, wygodnym rozwiązaniem są niewielkie, skrętne kółka, dzięki którym z łatwością można przesunąć motocykl. Jedynym minusem może okazać się zbyt wygórowana cena. Tego typu podnośniki do motocykla są jednak najlepszym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wybrednych i wymagających motocyklistów.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Podstawową kwestią, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze podnośnika motocyklowego to wartość maksymalnego obciążenia, jakie może wytrzymać. Najlepiej jest potraktować masę motocykla z pewnym zapasem. Ciężko jest bowiem precyzyjnie oszacować rozkład masy jednośladu. Warto także sprawdzić, czy dany podnośnik będzie stabilny tak, aby motocykl był dokładnie zabezpieczony przed upadkiem, bowiem podnośnik motocyklowy ma być w 100% bezpieczny i wygodny w użytkowaniu.