Samochód na prąd – co to znaczy?

Posted by

Emisja spalin z powszechnie dostępnych pojazdów z silnikami benzynowymi lub na ropę jest ogromna. Coraz więcej osób, a także największe koncerny samochodowe, decydują się na stosowanie ekologicznych rozwiązań, jakimi są samochody elektryczne.

Pojazd zasilany energią elektryczną

Elektryczne samochody zamiast klasycznego silnika spalinowego, posiadają wersję, którą się ładuje. Wystarczy podpiąć pojazd do stacji, która zapewni naładowanie akumulatorów do pełna. Po tym, samochód może jechać przez pewien czas bez konieczności ponownego ładowania. Odpowiednie kontroli poinformują o tym, że należy znów skorzystać z opcji ładowania.

Dzięki temu, że coraz więcej miejsc publicznych, jak centra handlowe i nie tylko, oferuje dostęp do darmowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, są one niezwykle ekonomiczne. Można bowiem zapełnić baterię pojazdu podczas zakupów, tym samym oszczędzając na prądzie.

Brak spalin, czyli zdrowsze środowisko

Nie należy zapominać także o drugim pozytywnym aspekcie związanym z samochodami elektrycznymi, jakim jest brak emisji szkodliwych spalin. Tego typu pojazdy, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, nie muszą korzystać z benzyny, ropy czy gazu. To sprawia, że za ich pośrednictwem do atmosfery nie są wydalane żadne szkodliwe substancje.

Samochody elektryczne w szerokiej ofercie na Nord Auto Olsztyn