Woski samochodowe chronią i konserwują lakier

Posted by

Karoseria samochodu tak jak i każda inna jego część jest podatna na uszkodzenia i systematyczne zużywanie. Negatywny wpływ mają na nią czynniki atmosferyczne, mechaniczne uszkodzenia, działanie środków chemicznych czy odchody ptaków. Można ten wpływ jednak w znacznym stopniu zredukować konserwując lakier.

Jednym z najpopularniejszych środków do pielęgnacji lakieru jest wosk samochodowy. Jest on dostępny w sklepach motoryzacyjnych i można go nałożyć na powłokę lakierniczą samodzielnie. Nie jest to czynność trudna, a nawoskowany samochód zyska nie tylko na wyglądzie, ale będzie też bardziej odporny na działanie negatywnych czynników.

Zadbany lakier to lakier odporny na uszkodzenia

Lakier samochodowy jest nieustannie narażony na działania czynników zewnętrznych. Na lakier negatywny wpływ mają promienie UV, woda, śnieg, skrajnie niskie i wysokie temperatury. Tym samym proces zużywania się lakieru trwa cały czas. Z biegiem czasu lakier matowieje, pojawią się otarcia, rysy, wżery, a finalnie ogniska rdzy. Stosując woski samochodowe można ten negatywny wpływ wydatnie zmniejszyć. A woskowanie nie należy do trudnych czynności i można to zrobić samemu.

Woski samochodowe chronią lakier

Wosk tworzy dodatkową powłokę ochronną na karoserii samochodu i stanowi dodatkową barierę dla ww. czynników. Stanowi on powłokę typu hydrofobowego, dzięki czemu woda i inne substancje łatwiej spływają po lakierze. Regularnie nakładane na lakier woski samochodowe sprawią nie tylko, że auto będzie bardziej odporne na uszkodzenia lakieru, ale będzie też po prostu lepiej wyglądać.