Zaniedbana karoseria nie wygląda dobrze

Posted by

Piękna karoseria samochodu to zadbana karoseria. Bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najlepsza powłoka po latach traci swój urok. Kolor blaknie, powstają zadrapania, które z czasem zaczynają pokrywać się rdzawym nalotem. Warto wiec od samego początku zatroszczyć się o to, by samochód jak najdłużej wyglądał, jakby właśnie wyjechał z warsztatu lakiernika.

Kluczem do pięknej i zadbanej karoserii jest przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja powłoki lakierowej. Wymaga ona nie tylko czyszczenia, ale również ożywienia i zabezpieczenia przed mikrouszkodzeniami. Nie bez wpływu na stan lakieru samochodowego ma też pogoda. Zmiany temperatury i promieniowanie słoneczne nie służą powłoce.

Każdemu kierowcy przydadzą się więc środki do pielęgnacji lakieru samochodowego. Dobrze, by w zestawie znalazły się również preparaty specjalnego zastosowania, np. służące do usuwania z karoserii martwych owadów. Myjąc auto ręcznie warto zwrócić uwagę, by skorzystać z szamponu dedykowanego samochodom.

Środki do pielęgnacji lakieru samochodowego to również różnego rodzaju woski i preparaty służące do wypełniania mikro ubytków w powłoce. Warto sięgać po nie po każdym myciu. Pozwoli to zabezpieczyć uszkodzenia przed działaniem m.in. deszczu i powstawaniem odprysków i rdzy. Chcąc ożywić kolor można użyć środków zawierających odpowiedni pigment. Chcąc na dłużej zachować nasycenie koloru na karoserii warto zabezpieczyć ją przed działaniem promieni słonecznych.