Czy na torze kartingowym można urządzać imprezy?

Posted by

Coraz więcej osób chce organizować imprezy, które się wyróżniają. Takie, o których wszyscy uczestnicy będą opowiadali jeszcze bardzo długo. Jednym z pomysłów na taką imprezę jest zorganizowanie jej na torze kartingowym. Czy to dobry pomysł? Czy o czymś trzeba pamiętać?

Wymogi prawne

Na tor kartingowy mogą wybrać się wszyscy o wzroście, który umożliwia dosięgnięcie do pedałów. Dokładny wiek jest uzależniony od przepisów obowiązujących na konkretnym torze. Bardzo często za graniczny uważa się wiek ośmiu lat (lub 130 cm wzrostu). Są jednak tory przystosowane do potrzeb młodszych dzieci. Najczęściej są one wyposażone w mniejsze wózki i prostsze trasy, które są przyjazne dzieciom. Co ważne, nie ma obowiązku posiadania prawa jazdy. Oznacza to, że osoby biorące udział w imprezie wcale nie muszą go mieć. Dzięki temu na torze kartingowym można organizować uroczystości nawet dla dzieci i nastolatków.

Rywalizacja i zabawa

Z całą pewnością jazda po torze dostarczy uczestnikom zabawy sporo emocji. To również świetny pomysł na przygotowanie niezapomnianej niespodzianki dla solenizanta. Gokarty to prędkość i przygoda. Rywalizacja dodaje dodatkowego smaczku, bo przecież każdy chciałby wygrać i zdobyć tytuł zwycięzcy. Trzeba też dodać, że jazda na torze kartingowym jest też sposobem na dobrą zabawę w każdym wieku. Pomaga przełamywać lody pomiędzy nieznajomymi oraz poznać się lepiej. Właśnie z tego powodu jest ona polecana grupom osób, które nie znają się jeszcze za dobrze, czyli np. na imprezy integracyjne.