transport na lotnisko kraków

Stolica Małopolski i jak dostać się na lotnisko Kraków-Balice

Posted by

Transport lotniczy odgrywa coraz większą rolę w przemieszczaniu się ludzi po świecie. Samoloty są wykorzystywane do przemieszczania się w celach turystycznych oraz biznesowych. Kraków jako jedno z głównych miast Polski posiada w niewielkiej odległości od centrum międzynarodowe lotnisko, które obsługuje corocznie kilka milionów pasażerów. Tak dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki lokalizacji na terenie miasta siedzib wielu krajowych firm, ale także międzynarodowych korporacji. Duży odsetek podróżnych odwiedzających stolicę Małopolski przyjeżdża tam w celach szkoleniowych oraz biznesowych.

Transfer lotniskowy z wykorzystaniem prywatnych przewoźników.

transport na lotnisko kraków

Wraz z rozwojem portu lotniczego rozwija się transport na lotnisko Kraków-Balice oraz w kierunku przeciwnym. Częściowy ciężar zapewnienia usług przewozowych bierze na siebie miasto, które oferuje cztery linie autobusowe. Jednakże przy tak dużej liczbie pasażerów jest to niewystarczające, dlatego też powstają prywatne firmy oferujące transfery lotniskowe. Skorzystanie z ich usług jest wygodniejsze, gdyż decydując się np. na taksówkę, podróżni będą mogli dotrzeć bezpiecznie i bezpośrednio do celu podróży np. do hotelu, siedziby firmy. W podróżach służbowych czas często gra kluczową rolę dlatego, pomimo iż taksówka nie jest najtańszą opcją, to jest ona dużo szybsza od autobusów miejskich. Firmy często zapewniają zwrot kosztów przejazdu, dlatego też skorzystanie z opcji bezpośredniego transferu lotniskowego do hotelu wydaje się najlogiczniejsze. Hotele również oferują transport z i na lotnisko. Często tego typu usługi są wliczone w cenę pokoju.

Podsumowując, podróżując samolotem w celach służbowych do Krakowa transfer lotniskowy z wykorzystaniem taksówki lub pojazdu hotelowego jest najwygodniejszy dla osób, które nie znają topografii miasta. Sprawdź tutaj.