firestone_winterhawk_4

Czym charakteryzują się opony firestone?

Posted by

Wysokiej jakości opony skracają drogę hamowania, zapewniają lepszą przyczepność do drogi i wyższy komfort jazdy. Większość osób wybierających ogumienie do swoich pojazdów zwraca uwagę na markę producenta. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek producentów opon samochodowych jest Firestone.

Amerykańska marka należąca do japońskiego koncernu

Firestone to amerykańska marka stworzona w 1900 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, którym był Harvey Firestone. Przez wiele lat ogumienie wytwarzane przez tego producenta wykorzystywane było w samochodach koncernu motoryzacyjnego Ford. W opony firestone zaopatrzony był m.in. legendarny model Ford T. Producent ogumienia zyskał dużą rozpoznawalność również dzięki uczestnictwu w sportach motorowych, takich jak wyścigi Indianapolis 500, czy wyścigi Formuły 1. W latach trzydziestych XX wieku rozpoczął się eksport amerykańskiego ogumienia do Europy. Obecnie marka należy do japońskiego koncernu oponiarskiego Bridgestone.

Przegląd dostępnych produktów

Opony firestone zaliczane są do klasy średniej i skierowane dla wymagających kierowców, którzy szukają produktów wysokiej jakości w rozsądnej cenie. W sprzedaży znaleźć można:

  • opony letnie,
  • opony zimowe,
  • opony całoroczne.

Oferta firmy obejmuje modele o bardzo dobrych parametrach przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także specjalistycznych pojazdów rolniczych i aut wyposażonych w napęd 4×4. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że ogumienie firestone cieszy się pozytywną opinią użytkowników.