Jak wybrać kolor zaprawki lakierniczej?

Posted by

Zaprawka lakiernicza, to artykuł przeznaczony zwłaszcza do małych zmian lakierniczych na wszelkich przestrzeniach karoserii. Nierzadko wykorzystywane są do naprawy uszczerbków w warstwie lakierniczej takich jak odpryski lub małe rysy. Zniszczenia takie nie jedynie wyglądają brzydko, jednak mogą być oraz nierzadko są źródłami rdzy, jakie niezabezpieczone mogą wywoływać w przyszłości duże zniszczenia karoserii.

Zaprawka lakiernicza – co to jest?

Zaprawka lakiernicza to lakier samochodowy oferowany w małej tubce wraz z pędzelkiem, poświęcony do własnego nakładania go na daną, małą nawierzchnię nadwozia. Służy on do zabezpieczenia miejsca, w jakim powstał ubytek lakieru fabrycznego.

Zaprawki lakiernicze są dostępne w specjalnych sklepach proponujących specjalistyczne lakiery samochodowe czy w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. By wybrać odpowiednią, należy odnaleźć dobry kolor lakieru, kierując się numerem czy zapisem odpowiedniego wytwórcy, dostępnym na tabliczce nominalnej samochodu.

Funkcjonowanie zaprawek lakierniczych

W wypadku powstawania zarysowań oraz odprysków potrzebna jest dobra interwencja, ponieważ zignorowanie takich rzeczy może spowodować do powstawania korozji oraz zniszczenia całego składnika karoserii.

Małe odpryski lakieru można bez większego kłopotu zamalować samemu, dzięki zastosowaniu właściwych zaprawek lakierniczych. Do zaprawki dany jest niewielki pędzel oraz mała szczotka druciana umożliwiająca wyeliminować zabrudzenia.

Zaprawka lakiernicza na korozję – czy należałoby samodzielnie?

Pojawienie się korozji w zniszczeniu niezwykle nierzadko znaczy dziurę. Tu samo szpachlowanie na wiele się nie zda, ponieważ po zimie kłopot ponownie się pojawi. Jedyną propozycją jest oddanie auta do zakładu blacharsko-lakierniczego, jaki podejmie się specjalistycznej naprawy.

Ile kosztuje taka zaprawka lakiernicza? Wartość może być mniejsza od 100 zł, jednak przy tak interwencyjnej naprawie właściwie przygotuj się na sumę paruset złotych. Więc jeżeli jedynie masz trochę miejsca przy domu oraz trochę zdolności, możesz zrobić takie renowacje sam.