Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy wschodzący Białystok?

Posted by

Warto mieć świadomość, że tor wyścigowy wschodzący Białystok jest obecnie zdecydowanie najjaśniejszym miejscem na motoryzacyjnej mapie województwa podlaskiego: https://go-racing.pl/157-tor-bialystok. Godny uwagi jest również fakt, że jest to najbardziej nowoczesny tor wyścigowy w kraju.

Co warto wiedzieć o omawianym obiekcie?

Wspomniany tor został zaprojektowany w takie sposób, by swoim kształtem odpowiednio dostosować się do otaczającego terenu. W ten sposób wyróżnia się na tle pozostałych działających w Polsce torów wyścigowych przede wszystkim atrakcyjnymi zakrętami czy rondem o średnicy 12 metrów. 

Ponadto trzeba zaznaczyć, że na torze znajduje się także odcinek wzniesienia. Z kolei asfaltowa nawierzchnia będzie umożliwiała kierowcom maksymalne możliwe wykorzystanie możliwości jezdnych sportowych samochodów. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że dodatkowe zjazdy będą pozwalały osobom zainteresowanym na wykonywanie dodatkowych przejazdów. Godny uwagi jest również fakt, że średnie wymiary toru wyścigowego w Białymstoku wynoszą 1400 metrów długości, a także 10 metrów szerokości. 

Dlaczego warto wybrać się na omawiany obiekt?

Tor wyścigowy jest wyposażony w bariery energochłonne, trybuny dla potencjalnej widowni a także nasypy ziemne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na obszarze omawianego obiektu znajduje się również parking, który jest w stanie bez żadnego problemu pomieścić nawet 100 samochodów. Oczywiście na terenie toru umiejscowione jest także biuro organizatora poszczególnych zawodów. 

Godny uwagi jest także fakt, że tor posiada nie tylko kompletne zaplecze medyczne, ale również techniczne czy monitoring. Bardzo często wymienianym atutem przez kierowców jest specjalne urządzenie pozwalające profesjonalnie mierzyć czasy. 

Dlaczego jest to największa motoryzacyjna atrakcja na Podlasiu?

Warto mieć świadomość, że omawiany tor umiejscowiony jest na terenie Krywlan, czyli lotniska stolicy województwa podlaskiego. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie weekendu z całą rodziną przede wszystkim ze względu na to, że obiekt znajduje się w pięknej okolicy oddalonej od miasta. 

Ponadto podczas różnego rodzaju eventów motoryzacyjnych widzowie mogą bez żadnego problemu korzystać z toalet, food trucków czy parkingów. Z kolei bardzo nowoczesna nawierzchnia płyty lotniska powoduje, że jazda po torze będzie nie tylko dla początkującego, ale również doświadczonego kierowcy prawdziwą przyjemnością. 

Nie można oczywiście zapomnieć, że tor bezpieczny, równy oraz gładki. W ten sposób kierowcy nie będą mieli żadnego problemu z przetestowaniem możliwości nie tylko swoich pojazdów, ale również aut sportowych, które można wypożyczyć na terenie obiektu. Osoby, które chcą jeździć po torze własnym samochodem muszą liczyć się z wydaniem kilkuset złotych za dwie godziny jazdy. Z kolei kierowcy, których celem jest wypożyczenie wspomnianego sportowego samochodu, powinni mieć przygotowane kilkaset złotych na każde planowane okrążenie. 

Wśród atutów toru wyścigowego w Białymstoku trzeba wymienić bardzo nowoczesne oświetlenie. W ten sposób obiekt może bez żadnego problemu funkcjonować również po zmroku.