Jak wybrać buty motocyklowe?

Posted by

Czasem na ulicach widuje się jeźdźców na motocyklach a trampkach albo adidasach. Zdecydowanie nie należy ich naśladować! Jakiekolwiek zwykłe buty nie zapewnią nam ochrony i wygody podczas jazdy. Jeśli chcemy rzeczywiście czerpać radość z jazdy na motocyklu, to należy zainwestować w profesjonalne obuwie.

Buty motocyklowe męskie na półkach sklepowych

Jednak kiedy wejdziemy do sklepu z odzieżą motocyklową, to szybko zauważymy, że istnieje bardzo dużo rodzajów butów motocyklowych. Co zatem będzie najlepsze? Wszystko zależy od rodzaju naszej jazdy. Niezależnie jednak od tego but musi być dobrze dobrany – dlatego musimy być ostrożni podczas zakupów internetowych.

Buty miejskie

Najczęściej mają krótką cholewkę oraz protektory na palcach, kostkach i piętach. Dzięki temu świetnie nadają się do codziennej jazdy.

Kowbojki

To buty bardzo stylowe, jednak nie zapewniają dużego poziomu ochrony. Skóra zabezpiecza przed otarciami, jednak nie przed złamaniami. Spokojnie jednak mogą być użytkowane przez miłośników chopperów czy cruiserów.

Sportowe

To buty wysokie, bardzo wzmocnione, znakomite do jazdy na torach. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

Crossowe

Te buty doskonale dopasowują się do stopy i łydki. Sięgają praktycznie do kolan i wyposażone są w wiele protektorów, dzięki czemu zapewniają jeźdźcowi wysoki poziom bezpieczeństwa.

Turystyczne obuwie motocyklowe

Na rynku istnieje także swego rodzaju złoty środek przeznaczony dla jeźdźców często wybierających się w dalekie podróże. Są to buty turystyczne, które zapewniają dość duży poziom bezpieczeństwa, lecz jednocześnie są wygodne i komfortowe nawet podczas dłuższych jazd czy wyższych lub niskich temperatur.