samochód używany w dobrym stanie

Zakup auta używanego

Posted by

Wielu osobom wydaje się, że zakup auta używanego to znakomita okazja do oszczędności. Tylko, czy tak jest rzeczywiście? Okazuje się bowiem, że zakup samochodów używanych bywa jedną wielką loterią, na której nigdy nie wiadomo, co się trafi.

Samochody używane – możliwe zagrożenia

Decydując się na zakup auta z drugiej ręki, warto znaleźć polecanego, godnego zaufania sprzedawcę. W kraju działa prężnie wiele komisów samochodowych, w których w miarę pewnie i sprawnie można kupić używany samochód. Kupno od osoby prywatnej nie zawsze kończy się dobrze.

Nigdy nie da się być całkiem pewnym, co do przeszłości auta używanego. Wielu sprzedawców ukrywa bowiem przebyte przez nie stłuczki czy wypadki, ukrywając je skrzętnie pod warstwą lakieru. Dlatego przy zakupie auta tak ważne jest sprawdzenie go przy pomocy miernika do lakieru.

Równie popularną zagrywką jest cofanie liczników w pojazdach używanych. Wszystko po to, by ukryć przed klientami ich faktyczny przebieg.

Na co zwrócić uwagę, kupując pojazd używany?

Przede wszystkim, na cenę. Zbyt niska powinna wzbudzić pewne podejrzenia. Może się bowiem okazać, że jakiś ważny element pojazdu jest już na wykończeniu. Dlatego kupowane auto zawsze przed sfinalizowaniem transakcji należy zabrać na przegląd, który wykaże ewentualne wady i usterki.

Zdarza się oczywiście, trafić na okazję, gdzie używane autko można kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Czasem sprzedawcy po prostu zależy na pilnej sprzedaży i celowo żąda mniejszej gotówki. Warto też dowiedzieć się, kto takie auto użytkował – przy młodym, niedoświadczonym kierowcy istnieje bowiem większa szansa, że w kiepskim stanie będzie przykładowo skrzynia biegów.