buty chopper

Kiedy wymienić buty na choppera na nowe

Posted by

Użytkownicy motorów w większości mają dylemat, czy ich buty na choppera należy już wymienić, czy wytrzymają jeszcze sezon lub dwa. Za zwlekaniem ze zmianą przemawia przyzwyczajenie, obawa kosztów, które czasami są niemałe, czy super dopasowanie obuwia do stopy. Jest jednak kilka wytycznych, które od razu wskażą nam moment wymiany, i nawet nie ma co z tym zwlekać.

Zużyte rzepy lub zapięcia

buty chopperKiedy to nastąpi nasza stopa nie trzyma się dobrze w bucie, nie sprzyja to komfortowi jazdy, a więc także i bezpieczeństwu. Źle zapięty but może mieć odkształconą cholewkę, co wpływa na jego budowę, spada zatem też bezpieczeństwo przy chociażby podpieraniu się podczas postoju.

Zużyta podeszwa

Co jakiś czas, chociaż raz w sezonie, najlepiej na jego zakończenie, podczas konserwacji obuwia na zimę, warto sprawdzić stan podeszwy, czy nie jest wyślizgana, czy posiada jeszcze bieżnik. Należy także sprawdzić jakość przytwierdzenia podeszwy do buta, stan nici i kleju. Uszkodzenia takie często nie oznaczają konieczności wymiany butów chooper na nowe, gdyż każdy szewc może sytuację naprawić, jednak jest to dla nas znak, że zbliża się powoli koniec żywota naszego obuwia.

Wodoodporność

Jest to bardzo ważna cecha, jaką powinny posiadać buty chopper. Mokra noga nie jest czymś przyjemnym, nie ma też dobrego wpływu na bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Gdy poczujemy wodę w bucie musimy zlokalizować miejsce uszkodzenia. Jednak wymiana butów może być niezbędna.