Wosk samochodowy upiększa i chroni lakier auta

Posted by

Lakier auta i jego jakość to czynnik, który w największym stopniu decyduje o tym, jak prezentuje się samochód jako całość. Decyduje o tym oczywiście wielkość powłoki lakierniczej. Auto o zadbanym lakierze jest odbierane o wiele lepiej niż auto z zaniedbanym lakierem, pełnym smug, przebarwień i uszkodzeń. Dbając o stan lakieru, uzyskuje się nie tylko ładniejsze auto, ale można też liczyć na uzyskanie większej kwoty przy sprzedaży auta. Do konwersacji i upiększania lakieru służą woski samochodowe.

Wosk samochodowy to nie tylko ładny lakier

Zasadniczym powodem, dla jakiego stosuje się woski, jest poprawa wyglądu powłoki lakierniczej. Warto to robić, nawet gdy auto jest nowe, a lakier wciąż w świetnym stanie. Regularne dbanie o niego wydłuży czas, w jakim auto będzie cieszyć oko właściciela. Z drugiej strony nakładany regularnie wosk samochodowy opóźnia zużywanie się lakieru, co jednocześnie zapobiega uszkodzeniom samej blachy, głównie powstawaniu zalążków rdzy.

Popularne woski syntetyczne

Oferta wosków samochodowych jest w sklepach motoryzacyjnych bardzo duża. Poza woskami naturalnymi, w sklepie CarSpa dostępne są woski syntetyczne, które należą do szczególnie chętnie wybieranych przez klientów. Ich zaletą jest przede wszystkim trwałość. Nie jest trudno je nakładać. Można to robić ręcznie, za pomocą szmatki lub specjalnych polerek, a można też za pomocą polerki mechanicznej. Same woski nie należą do drogich specyfików.