jeansy motocyklowe

Spodnie motocyklowe

Posted by

Spodnie na motor są często niedocenianym elementem stroju. Latem na ulicach zdarza się zobaczyć motocyklistów na sportowej rakiecie, których jedyną ochroną są krótkie spodenki kąpielowe. To poważne zaniedbanie własnego bezpieczeństwa, które może się skończyć bolesnym otarciem lub złamaniem w przypadku poślizgu lub stłuczki. Są jednak różne rodzaje spodni, które możemy dopasować do naszych potrzeb.

Jeansy motocyklowe

Jeansy motocyklowe są doskonałym zabezpieczeniem, jeśli chcemy utrzymać casualowy styl w mieście. Doskonale chronią dzięki wkładkom, które zabezpieczają przed różnymi rodzajami urazów. Dzięki takim spodniom po zejściu z motocykla wyglądamy zupełnie codziennie i nie zwracamy na siebie niechcianej uwagi. Do takich spodni możemy również dobrać motocyklowe trampki, czy też buty miejskie.

Spodnie skórzane

Skóra przez wiele dekad była tradycyjnym atrybutem motocyklisty. Wszyscy znamy filmowy obraz amerykańskich szos po których mkną potężne cruisery. Ich kierowcy zwykle odziani są właśnie w czarne skóry, które nadają im charakteru. Skóra świetnie chroni przed otarciami, ale jej wadą może być podnoszenie temperatury w pełnym słońcu. Po zejściu z motocykla możemy czuć się jak w piekarniku.

Dostępne są również spodnie z materiałów sztucznych przygotowanych pod motocyklistów zapewniają dobrą dozę ochrony przed ciepłem i zimnem. Nie są jednak tak naturalne jak wymienione wcześniej rodzaje i mogą utrudniać skórze oddychanie.