Tor wyścigowy Autodrom Jastrząb

Posted by

tor wyścigowy jastrząbNa pewno każdy fan motoryzacji oraz szybkich samochodów, chciałby spróbować swoich sił na prawdziwym torze wyścigowym. Dzięki temu kierowca ma możliwość poznania od strony praktycznej, nawet najlepszych samochód na świecie. W Polsce istnieje wiele takich torów wyścigowych, jednym z nich jest tor wyścigowy Jastrząb, który umożliwia, zarówno wynajęcie sportowego samochodu, jak i odbycie nim krótkiego wyścigu. Zazwyczaj tory dają możliwość ustalenia dnia, godziny, a także ilości okrążeń na torze. Wiadomo jednak, że każde kolejne okrążenie kosztuje. Bardzo często jednak tory wprowadzają pewnego rodzaju rabaty i akcje, dzięki którym na przykład piąte okrążenie jest już o wiele tańsze.

Czym kierować się wybierając tor wyścigowy?

Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na jego nawierzchnię. Najlepiej wybierać tory, które powstały stosunkowo niedawno, albo uległy znaczącemu remontowi. Im gładsza i nowsza nawierzchnia, tym zdecydowanie lepszy komfort jazdy, a w końcu to właśnie to liczy się najbardziej, prawda?
Warto zwrócić uwagę także na długość toru. Wiadomo, że okrążenia na poszczególnych torach, jak najbardziej mogą różnić się swoją długością. Im większy tor, tym także jego okrążenie zajmie więcej czasu. Warto zapoznać się także z ofertą samochodów, jakie mogą zostać wypożyczone na konkretnym torze. Oferty zawsze różnią się pomiędzy poszczególnymi torami, ponieważ każdy z nich oferuje inne modele.