Wybór samochodu

Posted by

Koszt utrzymania samochodu zależy w dużej mierze od tego jak drogie są części do danego pojazdu. Są samochody, które można naprawić za kilkadziesiąt, kilkaset złotych, a są i takie, gdzie ta sama część kosztuje kilka tysięcy. Wybierając pojazd warto kierować się również kosztami serwisowymi.

Mechanik prawdę ci powie

Przed zakupem samochodu warto odwiedzić mechanika, który spojrzy na wybrany przez nas egzemplarz i powie, czy warto go zakupić, czy może jednak nie. Każde ASO w Polsce taką usługę oferuje. Serwis VW nadaje się najlepiej do pojazdów tej marki. Jeśli chcemy kupić jakiegoś Volkswagena, to warto serwis VW odwiedzić.
W serwisie możemy również dowiedzieć się od razu jakie są koszty serwisowania danego samochodu. Jest to świetna okazja ku temu, aby zbić trochę z ceny podczas przeprowadzania zakupu. Zostaniemy również od razu uświadomieni ile części kosztują. Jeśli koszta utrzymania wydadzą się nam zbyt wygórowane, to zawsze możemy zrezygnować z zakupu takiego pojazdu.

Koszt serwisu przedzakupowego

Jeśli chcemy zakupić auto i sprawdzić go w serwisie, to musimy liczyć się z wydatkiem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W przypadku niektórych droższych marek jak na przykład Mercedes, sprawdzenie auta kosztuje około 300-600 złotych. Mowa o sprawdzeniu w serwisie ASO. W przypadku innych marek możemy zmieścić się już w kwocie od 100 do 200 złotych. Mechanicy w nieautoryzowanych stacjach wezmą za taką usługę nawet 50 zł.