wymiana opon białystok

Wymiana opon – bezpieczeństwo

Posted by

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, a przynajmniej powinien zdawać, z faktu, że wymiana opono jest procesem koniecznym, który zapewnia bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu. Od tego, jaki rodzaj opon założony jest w samochodzie, zależeć będzie jego zachowanie względem asfaltu, przyczepność i stabilność prowadzenia pojazdu.

Wymiana opon na zimowe

Wymiana opon w Białymstoku na zimowe jest procesem niezbędnym i koniecznym. O ile, w ostateczności można dopuścić jazdę na zimowym ogumieniu w trakcie lata, to niedopuszczalne jest prowadzenie pojazdu zimą na ogumieniu letnim. Nie trzyma się ono bowiem asfaltu przy niskich temperaturach, samochód traci trakcję, a kierowcy ciężko będzie zapanować nad pojazdem. Letnie opony podczas oblodzeń nie zapewnią sprawnej pracy hamulców i stwarzają duże ryzyko poślizgu. Dobrą wulkanizacje znajdziemy w https://nordauto-bialystok.volvocars-partner.pl/o-nas/wymiana-opon/ gdzie specjaliści pomogą nam dobrać odpowiednią ochronę na zimę.

Wymiana oponwymiana opon białystok na letnie

Zimowe opony także powinny być wymieniane na letnie. Mają one bowiem specjalną konstrukcję, dzięki której bieżnik pozostaje elastyczny i miękki nawet przy niskich temperaturach i oblodzeniach. Zapewnia to dobrą trakcję i zwiększa prowadzenie pojazdu. Jednak, kiedy temperatura rośnie, a asfalt się rozgrzewa, opony zimowe przestają spełniać swoje zadanie, znacznie pogarszając przyczepność kół. Dodatkowo, o wiele szybciej się ścierają.