Żarówki samochodowe – jakie wybrać?

Posted by

Sklep z żarówkami samochodowymi oferuje wiele ciekawych rozwiązań, wśród których każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Na uznanie zasługują żarówki LED do samochodu, które są trwałe i wydajne. Czym się cechują? Jakie zalety posiadają?

Żarówki samochodowe

Żarówki LED samochodowe bazują na wysokiej jasności świecenia. Uzyskany strumień świetlny odznacza się znacznie większą intensywnością niż halogeny. Nie zapominajmy o zachowaniu bezpieczeństwa i dobrej widoczności. Kierowcy cenią żarówki LED także z tego względu, że mogą dzięki nim wpłynąć na estetykę pojazdu. Podczas zakupu żarówek zwróćmy uwagę na ich barwę. Zazwyczaj jest ona zimna i dobrze dopasowuje się do lamp ksenonowych lub halogenowych żarówek o wysokiej temperaturze barwowej. 

Oświetlenie LED

Kolejną kwestią jest fakt, że światła LED pozwalają zachować niski pobór mocy. Oznacza to mniejsze obciążenie alternatora i niższe zużycie paliwa. Koszt zakupu jest zależny od danej żarówki i jej przeznaczenia. Droższe modele sprawdzą się w przypadku pozycyjnych świateł, modułów dziennych i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Pamiętajmy o tym, że markowe oświetlenie da pożądane efekty i zapewni długotrwałą jasność oraz żywotność.