Buzer czy zbroja – co wybrać?

Posted by

Buzer i zbroja jak powszechnie wiadomo są bardzo ważnym elementem każdego profesjonalnego stroju zawodnika. Głównym zadaniem tych akcesoriów jest oczywiście ochrona korpusu podczas jazdy na motocyklu. Wysokiej klasy ochraniacz może zapobiec wielu urazom. W dzisiejszych czasach kontuzje są największą zmorą głównie zawodników offroadowych, dlatego też to właśnie oni powinni jak najszybciej zainwestować w niezawodne ochraniacza z najwyższej światowej półki.

Czym tak naprawdę są buzery?

Buzer najprościej rzecz mówiąc to popularny ochraniacz, który zakładany jest na korpus motocyklisty. Jak wspomniano powyżej jego głównym zadaniem jest ochrona klatki piersiowej, kręgosłupa, brzucha oraz barków przed różnymi obrażeniami spowodowanymi upadkami. W dzisiejszych czasach możemy wymienić dwa główne rodzaje buzerów. Pierwsze to buzery plastikowe, a drugie to modele na siatce, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Buzery na siatce to nic innego jak tzw. zbroje. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady o których należy pamiętać podczas wyboru jednego z produktów.

Co wybrać?

Wybór w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz od stylu jazdy. Dla jednych wystarczającym rozwiązaniem będzie buzer plastikowy, a inne osoby, będą bardziej cenić sobie zbroję. Jeżeli chodzi o samą ceną, to plastikowe buzery są nawet o połowę tańsze. Wysokiej klasy buzer można kupić już od 600zł. Oryginalna zbroja to z kolei wydatek rzędu 1400zł.