Z jakiej myjni samochodowej najlepiej korzystać?

Posted by

Polscy kierowcy coraz bardziej dbają o swoje auta. Widać to na ulicach po czystych samochodach, widać w sklepach, gdzie przybywa środków do pielęgnacji i widać w miastach, gdzie przybywa miejsc, gdzie można zadbać o samochód.

Podstawowym sposobem dbania o estetykę auta jest oczywiście jego mycie. Dziś mało kto już myje auto za pomocą gąbki i wiadra z wodą. O wiele łatwiej, szybciej i skuteczniej robi się to w myjniach, których też przybywa w szybkim tempie. Myjnie dzieli się na dwa zasadnicze rodzaje i oba mają swoich zwolenników i przeciwników.

Myjnia automatyczna i bezdotykowa najpopularniejsze

Myjnie automatyczne działają na polskim rynku od dawien dawna. Najczęściej działały przy stacjach paliw. Dziś takie myjnie spotyka się już w wielu innych miejscach. Od ładnych paru lat na popularności zyskują bezdotykowe myjnie samochodowe. Oba rodzaje myjni mają swoich zwolenników, ale wielu kierowców używa zamiennie obu sposobów mycia auta. Myjnia automatyczna to minimum zaangażowania kierowcy w mycie samochodu, ale większy koszt. Myjnia bezdotykowa jest tańsza, ale potrzeba odrobiny wysiłku.

Która myjnia samochodowa lepiej myje auto

To akurat trudno stwierdzić, ponieważ wiele zależy od konkretnego typu myjni. W myjni bezdotykowej można poświęcić kilka czy nawet kilkadziesiąt minut na umycie auta i to też wpływa na końcowy efekt. Dla wielu osób bezdotykowa myjnia samochodowa jest lepsza ze względu na dużo niższy koszt umycia auta i możliwość skupienia się na poszczególnych obszarach auta.