opony Goodyear

Jak wybrać dobre opony?

Posted by

Opony to jedyne punkty, które łączą samochód z jezdnią. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze dbać o ogumienie w samochodzie. Niektórzy zadają sobie pytanie, czy opony zimowe goodyear to dobry wybór, czy warto szukać czegoś innego, tak naprawdę każdy wybór powinien być przemyślany. Sprawdź, co należy wiedzieć kupując opony

Opony markowe czy chińskie?

Rosnącą popularnością cieszą się chińskie opony. Dzieje się to dlatego, że są one tańsze niż np. markowe opony Goodyear, jednak czy cena powinna być jedynym wyznacznikiem. Liczne konsumenckie oraz fachowe testy pokazały, że tania opona, która nie posiada homologacji, ma znacznie gorsze wyniki w długości hamowania, przyczepności  niż np. opony zimowe goodyear.

Warto pamiętać, że od opon zależy nie tylko Twoje bezpieczeństwo, ale również Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu.

Nowe czy używane?

Wiele osób wybiera uznanych producentów opon (np. opony Goodyear), ale decyduje się na zakup używanych. Jeżeli zostanie podjęta taka decyzja, to należy pamiętać, aby nie tylko dokładnie sprawdzić, czy wybrany produkt nie nosi śladów znacznego zużycia jak mała głębokość bieżnika, ale należy również sprawdzić, czy nie ma widocznych pęknięć, wybrzuszeń i uszkodzeń mechanicznych.

Kupując opony na rynku wtórnym, powinno się sprawdzić dokładnie ich datę produkcji. Zazwyczaj producenci gwarantują, że mieszanka, z której wykonana jest opona, zachowa swoje właściwości przez 3 do 5 lat. Należy pamiętać, że im więcej ma lat opona, tym gorsze właściwości jezdne będzie miała.