opony zimowe

Opony zimowe kormoran czym różnią się od całorocznych?

Posted by

Zima nadchodzi i założymy się, że opanowałeś już kilka podstawowych zasad zimowej pogody, takich jak ubieranie się na wypadek zamieci, odśnieżanie i przygotowywanie gorącego posiłku. Jednak przygotowania do zimy to coś więcej niż tylko dobry wygląd podczas przygotowywania sezonowych trunków. To ważny moment, aby upewnić się, że Twój samochód jest dobrze przygotowany na niesprzyjające warunki, a to obejmuje również rozważenie opon zimowych. Zebraliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań na ich temat, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję dla Twojego pojazdu.

Jaka jest różnica między oponami śniegowymi, zimowymi i całorocznymi?

Opony śniegowe są coraz częściej określane mianem opon zimowych. To w zasadzie to samo, ale ponieważ opony zimowe są przeznaczone do jazdy w każdych warunkach zimowych (nie tylko przy opadach śniegu), termin „opony zimowe” jest szerszy niż „opony śniegowe” i dokładniej określa możliwości tych kół, które dobrze trzymają się drogi. Opony całoroczne, choć oferują dobrą trakcję w łagodnych warunkach, nie mogą konkurować z trakcją, kontrolą na lodzie i siłą hamowania opon zimowych. Opony zimowe Kormoran znacznie zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czy mogę jeździć na oponach zimowych przez cały rok?

Nie, nie zaleca się zakładania opon zimowych na samochód przez cały rok. W dłuższej perspektywie będzie Cię to kosztować więcej pieniędzy. Opony zimowe zużywają się znacznie szybciej niż opony całoroczne, zwłaszcza w ciepłych i suchych warunkach, dlatego najlepiej używać ich tylko w sezonie zimowym, aby uzyskać jak najlepsze osiągi. Ogólna zasada mówi, że opony zimowe kormoran mogą wytrzymać nawet trzy lub cztery zimy, jeśli po każdej zimie będziesz je zdejmować i sprawdzać zużycie bieżnika.