projekt stacji ładowania

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych – pomysł na biznes!

Posted by

Poszukując pomysłu na biznes, warto zainteresować się rosnącą popularnością samochodów elektrycznych, które coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Sprawdź, jak stworzyć własną stację ładowania pojazdów.

Projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych 

Podczas tworzenia inwestycji np. na parkingu biurowym czy osiedlowym, wymagany jest projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych. Należy w nim uwzględnić przede wszystkim: miejsce, oznaczenie i wygląd stacji, bezpieczeństwo i wygodę korzystania z niej, a także łatwy i komfortowy dostęp, gwarantujący dojazd z każdego kierunku jazdy. Konieczne jest odpowiednie oświetlenie i kolorystyka, która zwróci uwagę kierowców, ale także miejsce w pobliżu sklepów czy centrów handlowych. 

Stacja ładowania samochodów elektrycznych – czy to się opłaca?

projekt stacji ładowania

Już tworząc projekt, wiele osób zastanawia się czy będzie to opłacalny biznes. Należy pamiętać, że elektromobilność w Polsce dopiero raczkuje, jednak jej rozwój stale nabiera tempa i z roku na rok przybywa aut elektrycznych. Związane jest to nie tylko z aspektem ekologicznym, ale także dużą oszczędnością w porównaniu z samochodami zasilanymi ropą czy benzyną. Na stacji koniecznie, należy zadbać o odpowiednią instrukcję, która pomoże skorzystać ze stacji ładowania, ale także w widocznym miejscu umieścić numer telefonu w sytuacji problemów z procesem ładowania. Dla powodzenia całej stacji kluczowe jest odpowiednie miejsce, łatwy dojazd i widoczność punktu.