Kable do ładowania aut elektrycznych – przegląd

Kable do ładowania aut elektrycznych – przegląd

Posted by

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich odpowiednich typów kabli ładujących i wtyczek dla elektromobilności. Użycie odpowiedniej kombinacji kabli do Twojego pojazdu elektrycznego sprawi, że Twój pojazd będzie gotowy do użycia w mgnieniu oka.

Jakie są rodzaje kabli do ładowania samochodów elektrycznych?

Kabel ładujący Mode 2

Kabel ładujący Mode 2 jest dostępny w różnych wersjach. Często kable do ładowania aut elektrycznych Mode 2 do podłączenia do zwykłego gniazdka domowego są dostarczane przez producenta samochodu. W razie potrzeby kierowcy mogą więc w sytuacji awaryjnej naładować samochody elektryczne z domowego gniazdka. Komunikacja między pojazdem a portem ładowania odbywa się za pośrednictwem skrzynki podłączonej między wtyczką pojazdu a wtyczką złącza (skrzynka sterownicza ICCB w kablu). Bardziej zaawansowana wersja to kabel ładujący Mode 2 ze złączem do różnych gniazd przemysłowych CEE, takich jak NRGkick. Pozwala to na pełne naładowanie samochodu elektrycznego, w zależności od typu wtyczki CEE, w krótkim czasie do 22 kW.

Kabel ładujący Mode 3

Kabel ładujący trybu 3 to kabel łączący między stacją ładującą a samochodem elektrycznym. W Europie wtyczka typu 2 została ustawiona jako standard. Aby umożliwić ładowanie samochodów elektrycznych za pomocą wtyczek typu 1 i typu 2, stacje ładowania są zwykle wyposażone w gniazdo typu 2. Aby naładować samochód elektryczny, potrzebujesz albo kabla do ładowania w trybie 3 od typu 2 do typu 2 (np. Do Renault ZOE), albo do kabla do ładowania w trybie 3 od typu 2 do typu 1 (np. Do Nissan Leaf).