Proces montażu stacji ładowania

Proces montażu stacji ładowania

Posted by

Samochody elektryczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jest to świetna wiadomość, zwłaszcza w kwestii dbania o środowisko, jednak stawia to kilka problemów do rozwiązania.

Jednym z nich jest konieczność ładowania takich pojazdów. Oczywiście służą do tego specjalne stacje ładowania, ale zanim będą one w pełni funkcjonalne i będzie można z nich korzystać, trzeba zająć się kilkoma szczegółami. Mianowicie najpierw należy wybrać odpowiednią do swoich potrzeb stację, następnie kupić ją i w końcu zamontować. O czym warto wiedzieć jeżeli chodzi o montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Proces montażu – co trzeba wiedzieć ?

Przed rozpoczęciem montażu przeprowadza się szczegółowy audyt miejsca oraz instalacji elektrycznej wybranego budynku. Jest to etap, w trakcie którego określa się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań co do montażu urządzenia. Następnie rozpoczynane są czynności montażowe, które obejmują :

  1. Przygotowanie infrastruktury zasilającej – specjalista doprowadza przewód z rozdzielnicy elektrycznej do punktu, w którym znajduje się stacja. Dołącza również dedykowany dla stacji wyłącznik nadprądowy, a także zabezpieczenie różnicoprądowe.
  2. Montaż ładowarki – po wykonaniu i sprawdzeniu okablowania montuje się ładowarkę do ściany i podłącza przewód zasilający.
  3. Podłączenia ładowarki do prądu – kiedy poprzednie kroki zostały zrealizowane, można podłączyć stację do prądu i skonfigurować ją według własnych potrzeb.
Proces montażu stacji ładowania

Ile trwa proces montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych? Niewiele, trwa to jedynie 1-2 dni roboczych. Oprócz tego specjalista zajmuje się przeszkoleniem z bezpiecznego i efektywnego korzystania ze stacji.